Jak stworzyć serwer Counter Strike Global Offensive (CSGO)

Jak stworzyć serwer Counter Strike Global Offensive (CSGO)

Tworzenie serwera Counter Strike Global Offensive (CSGO) może być nieco skomplikowane. Istnieją różne typy serwerów CSGO i mogą one wymagać różnych wymagań konfiguracyjnych. Istnieje jednak kilka podstawowych wymagań, które powinieneś spełnić. Należą do nich szybkie połączenie szerokopasmowe i reguła zapory sieciowej. Ponadto powinieneś mieć wystarczająco dużo miejsca na pliki gry.

Pierwszym krokiem w tworzeniu serwera CSGO jest pobranie gry. Aby to zrobić, będziesz potrzebował konta Steam. Gdy już masz konto, możesz zakupić grę i ją pobrać. CSGO to pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez Valve. Kładzie nacisk na koncentrację i precyzję. Gra jest dostępna na PC i Xbox. Do wyboru jest kilka różnych trybów gry, w tym klasyczny, konkurencyjny, demolka i wyścig zbrojeń.

Po pobraniu gry należy pobrać program do zarządzania serwerem o nazwie SteamCMD. Oprogramowanie to jest dostępne dla wszystkich głównych systemów operacyjnych, w tym macOS, Linux i UNIX. Program jest przeznaczony do pobierania i zarządzania serwerem, a także służy do aktualizacji gry. Ponadto pozwala użytkownikom tworzyć niestandardowe cvary, które można dodać do GUI. Jest również dostarczany z preinstalowanymi niektórymi pluginami.

Zanim uruchomisz serwer, będziesz musiał połączyć się z nim ze zdalnego komputera. Można to zrobić za pomocą SSH. Konieczne będzie podanie nazwy użytkownika i hasła i zalogowanie się do serwera. Nazwa użytkownika i hasło powinny być używane ponownie za każdym razem, gdy będziesz chciał połączyć się z serwerem.

Gdy użytkownik dołączy do serwera, będzie mógł zobaczyć adres IP hosta. Adres ten będzie widoczny w przeglądarce serwera. Jeśli nie chcesz udostępniać swojego adresu IP przypadkowym graczom, możesz go ukryć na listach społeczności. Alternatywnie, możesz wynająć zasoby sieciowe od hosta. Jest to niedrogi sposób na uniknięcie konieczności budowy drugiego komputera.

Gdy serwer jest już uruchomiony, czas zacząć grać. Możesz użyć opcji -nobots, aby zapobiec automatycznemu dołączaniu botów do serwera. Możesz również stworzyć białą listę, aby odgrodzić się od przypadkowych graczy. Opcja -mapgroup pozwala ustawić nazwę grupy map, która będzie używana przez Twój serwer. Możesz także ustawić typ gry, co jest cechą serwera CSGO, która wpływa na typ gry, w którą będziesz grał. Możesz również użyć trybu gry, aby kontrolować podstawowe funkcje serwera, w tym rodzaj broni, której będziesz używać.

Oprócz tych kroków, możesz również stworzyć hasło dla swojego serwera CSGO. To hasło będzie przechowywane w twoim pliku konfiguracyjnym. Możesz odzyskać to hasło, jeśli je zapomnisz. Będziesz musiał również ustawić regułę zapory sieciowej, aby inne komputery w sieci nie miały dostępu do serwera. Zapobiegnie to odpalaniu botów do Ciebie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *