Jak zrobić serwery Minecraft

Jak zrobić serwery Minecraft

Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany stworzeniem serwera gry dla siebie lub hostingu gry wieloosobowej na swoim komputerze, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Serwer Minecraft pozwala na dostosowanie gry do swoich upodobań. Możesz ustawić liczbę graczy dozwolonych w serwerze, a także trudność.

Pierwszym krokiem do założenia własnego serwera Minecraft jest pobranie oprogramowania serwera ze strony serwera Minecraft. Oprogramowanie to jest dostępne jako plik Java.jar, który można następnie dwukrotnie kliknąć, aby uruchomić. Oprogramowanie serwera jest zaprojektowane tak, aby można je było uruchomić z różnych platform. Plik jest przechowywany w dedykowanym folderze na Twoim komputerze.

Następnie należy skonfigurować router. Obejmuje to ustawienie przekierowania portów. Przekierowanie portów umożliwia graczom z całego świata łączenie się z Twoim serwerem. Ponadto, należy pamiętać, że będziesz potrzebował dobrego połączenia internetowego, aby uruchomić swój serwer.

Aby uzyskać lepsze wrażenia z gry, możesz rozważyć uruchomienie ulepszonego serwera. Te serwery zostały zmodyfikowane, aby dodać więcej funkcji i poprawić wydajność. Dodatkowo, będziesz musiał rozważyć rodzaj procesora i pamięci RAM, które będą potrzebne do uruchomienia Twojego serwera. Jeśli masz potężny procesor i dużo pamięci RAM, to może być w stanie uruchomić serwer. Jeśli jednak masz mniej wydajny sprzęt, być może będziesz musiał rozważyć serwer dedykowany.

Główny plik wykonywalny serwera, który jest tworzony podczas pierwszego uruchomienia serwera Minecraft, jest świetnym sposobem na edycję plików konfiguracyjnych serwera. Ten plik znajduje się w folderze My Awesome Server i zawiera listę właściwości serwera. Właściwości zawierają kilka wartości łańcuchowych, a także wartości całkowitych. Możesz również zmienić nazwę serwera i jego poziom.

Istnieją również firmy zewnętrzne, które zajmą się zarządzaniem serwerem za Ciebie. Firmy te będą pobierać miesięczną opłatę. Jednak może to być tak niskie, jak 5 dolarów. Jeśli masz niezbędną wiedzę techniczną i know-how, aby zrobić to samemu, możesz uniknąć opłaty za usługi i uruchomić własny serwer.

Po zakończeniu konfiguracji serwera powinieneś sprawdzić jego wydajność. Aby to zrobić, możesz użyć narzędzia programowego, takiego jak Minecraft Server Status Checker. Dzięki temu sprawdzisz wydajność i dostępność swojego serwera.

Na koniec warto sprawdzić, czy nie ma żadnych błędów. Na przykład, możesz otrzymać błąd podczas próby uruchomienia swojego serwera. W zależności od rodzaju błędu, którego doświadczasz, możesz zrestartować swój serwer lub sprawdzić konsolę panelu sterowania, aby znaleźć przyczynę błędu. Może to być błąd oprogramowania serwera lub samego serwera.

Jednym z najważniejszych aspektów tworzenia własnego serwera Minecraft jest upewnienie się, że używasz odpowiedniej wersji gry. Jeśli używasz wersji gry, która jest starsza niż najnowsza, być może będziesz musiał pobrać starszy pakiet Java. Możesz również sprawdzić, jaką wersję ma Twój komputer, przechodząc do Panelu sterowania systemu Windows i sprawdzając sekcję Java. Zazwyczaj, jeśli uruchamiasz nowszą wersję gry, będziesz miał już zainstalowaną Javę w swoim systemie. Jeśli nie, możesz ją pobrać z oficjalnej strony.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *