Jak zrobić rydze z Kani

Jak zrobić rydze z Kani

Jeśli kiedykolwiek byłeś w japońskiej restauracji sushi, prawdopodobnie widziałeś kani (lub surimi) używane w wielu ich daniach. Jest to pyszna imitacja mięsa kraba, która występuje pod kilkoma innymi nazwami.

Jest ono wytwarzane z białej ryby, często pollocka, i jest przetwarzane tak, aby przypominało teksturę i smak kraba. Ma bardzo niską zawartość tłuszczu i kalorii, ale wysoką zawartość białka, co czyni go zdrową alternatywą dla zwykłego mięsa.

Możesz znaleźć ten produkt w lokalnym sklepie spożywczym, na rynku azjatyckim, a nawet w Internecie. To wszechstronny składnik, który można wykorzystać do przygotowania wielu potraw.

Jak zrobić flaki Kani

Zanim ugotujesz flaki, należy je dokładnie oczyścić. Najlepiej zrobić to płucząc je dużą ilością wody, soli i octu, aż zniknie cały zapach podrobów. Jeśli zapach nadal jest, można spróbować użyć więcej soli i octu.

W przeciwieństwie do żołądka wieprzowego, flaki krowie nie mają zbyt wyraźnego smaku, ale przyjmą smaki wszystkiego, z czym je ugotujesz. Jeśli chcesz przygotować je na zupę, możesz ugotować je z cebulą i innymi przyprawami.

Kolejnym krokiem jest opłukanie flaków świeżą wodą, raz po raz, aż nie pozostanie na nich żaden żwirek. Pomoże to również usunąć chlor, który pozostał po procesie wybielania. Jeśli flaki nadal są nieprzyjemnie pachnące, można dodać do wody więcej soli i octu i powtórzyć proces mycia.

Kiedy flaki są czyste, czas zacząć je gotować! Użyj dużego garnka lub patelni, aby doprowadzić je do wrzenia, a następnie zmniejsz ogień i przykryj. Ważne jest, aby pozwolić flakom gotować się na wolnym ogniu przez około godzinę, zanim zdejmiesz je z ognia. Jeśli przygotowujesz większą partię, możesz dodać więcej wywaru wołowego do garnka i pozwolić, aby gotował się dłużej.

Podczas przygotowywania posiłku, powinieneś zawsze mieć oko na kani, ponieważ może się łatwo przypalić, jeśli temperatura jest zbyt wysoka lub danie się rozgotuje. Jest to szczególnie prawdziwe podczas ponownego odgrzewania posiłku.

Aby temu zapobiec, pamiętaj, aby przed włożeniem flaków na patelnię podłożyć pod nie kawałek folii. Zabezpieczy on powierzchnię przed przypaleniem i uchroni flaki przed przegrzaniem.

Kolejnym ważnym krokiem w przygotowaniu tego przepisu jest użycie wysokiej jakości patelni do duszenia. Chcesz mieć patelnię, która ma dobre dno i jest nieprzywierająca. Dzięki temu flaki nie będą przywierać do dna patelni i będzie można je z łatwością mieszać podczas całego procesu.

Wysokiej jakości patelnię można kupić w większości marketów lub sklepów z zaopatrzeniem kuchennym. Jest to niezbędna inwestycja w bezpieczeństwo żywności i doświadczenie w gotowaniu.

Będziesz chciał również kupić mały słoik sosu Sriracha i butelkę majonezu Kewpie. Majonez Kewpie to doskonały wybór, ponieważ jest łatwy do zdobycia, świetnie smakuje i nie zawiera mnóstwa dodatkowych dodatków.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *