Jak zrobić zdjęcie ekranu laptopa

Jak zrobić zdjęcie ekranu laptopa

Robienie zdjęć na laptopie może wydawać się zniechęcające, ale w rzeczywistości nie jest to takie trudne. Wiele laptopów ma wbudowane aparaty fotograficzne, które są w stanie robić zdjęcia. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z wbudowanego aparatu w laptopie, możesz użyć zewnętrznego aparatu USB do robienia zdjęć. Jeśli używasz systemu Windows, możesz użyć aplikacji Aparat, aby uchwycić swoje ulubione chwile.

Zrzut ekranu to kolejna funkcja systemu Windows, która pozwala na wykonywanie zrzutów całego ekranu lub jego wybranych fragmentów. Zrzut ekranu można zapisać na komputerze, ale można go również wysłać w inne miejsca, takie jak SMS lub Facebook. Zrzut ekranu to zazwyczaj pojedyncze okno, ale może być wyświetlany w kilku innych formatach. Zrzut ekranu może być zdjęciem, akapitem tekstu, a nawet pełnoekranowym wideo.

Zrzut ekranu to także dobry sposób na uzyskanie zdjęcia ekranu laptopa bez użycia aparatu. Jest to jednak nieco bardziej skomplikowane niż zwykłe przeciągnięcie myszką po ekranie. Możesz także ustawić timer, aby przechwycić zrzut ekranu w określonym odstępie czasu. Jeśli używasz zewnętrznej myszy, będziesz potrzebował także adaptera Display Port.

W przeszłości robienie zdjęć na komputerze było zniechęcającym zadaniem, ale stało się łatwiejsze dzięki oprogramowaniu, które można wykorzystać do przechwytywania i zapisywania zdjęć. Istnieją również aplikacje, które pozwalają nagrywać filmy z kamery laptopa, co jest szczególnie dobrym pomysłem, jeśli jesteś fotografem. Dzięki temu nie przegapisz żadnych kluczowych momentów w swojej pracy.

Warto również wspomnieć, że Windows 10 posiada własne narzędzie do obsługi kamery, które jest o wiele łatwiejsze w użyciu niż się wydaje. Dobrym sposobem na jego znalezienie jest wpisanie słowa “aparat” w polu wyszukiwania Cortany. Aplikację Aparat można również znaleźć klikając ikonę Pliki na ekranie startowym. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z zewnętrznej klawiatury, która wymaga adaptera HDMI. Możesz również użyć myszy lub klawiatury USB, jeśli jesteś użytkownikiem komputera.

Wspomniana wcześniej aplikacja Snip and Sketch to kolejny sposób na robienie zrzutów ekranu na laptopie. Aplikacja pozwala zrobić zdjęcie ekranu, zapisać je na komputerze i oznaczyć. Nie jest tak fantazyjny jak aplikacja do robienia zrzutów ekranu, ale jakość zdjęcia nie jest zła. Możesz też spróbować użyć metody szarej karty, która wykorzystuje kartę trzymaną przed twarzą do korekty balansu bieli. Możesz również spróbować eksperymentować z różnymi pochyleniami głowy, co da Ci bardziej realistyczne zdjęcie.

Najlepszym sposobem na zrobienie zdjęcia laptopa jest użycie aplikacji, ale jeśli nie chcesz zadzierać ze skomplikowanym programem, prosta mysz i klawiatura są równie skuteczne. Jest to również dobry pomysł, jeśli jesteś na napiętym harmonogramie. Aplikacja aparatu jest również dobrym sposobem na zrobienie zdjęcia ekranu laptopa, zwłaszcza jeśli nie jesteś w nastroju do noszenia ze sobą aparatu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *