Jak zrobić skrzynię z drewna

Jak zrobić skrzynię z drewna

Używanie drewnianej skrzyni jako magazynu to świetny sposób na dodanie miejsca do przechowywania w pokoju. Te poręczne pojemniki do przechowywania są przydatne do przechowywania zabawek, książek, dodatkowych koców i innych przedmiotów. Możesz dostosować drewnianą skrzynię za pomocą farby, szablonów, a nawet drukarki atramentowej. Te pojemniki do przechowywania są również doskonałym akcentem dla domu.

Najpierw naszkicuj wymiary skrzyni, którą chcesz zrobić. To da Ci pojęcie o tym, jak zmierzyć drewno. Należy również zdecydować się na materiał, który ma być użyty na dno. W ten sposób określisz ostateczną wysokość skrzyni.

Następnie trzeba będzie przyciąć drewno, aby pasowało. Użyj kwadratu prędkości, aby upewnić się, że drewno jest kwadratowe. Możesz również użyć piły tarczowej, aby wykonać cięcie. Należy również sprawdzić szerokość listew do skrzyni. Listwy powinny mieć długość 18 cali.

Na koniec trzeba będzie przyciąć końce skrzyni. Można to zrobić za pomocą wyrzynarki lub ukośnicy. Końce skrzyni powinny być przycięte tak, aby pasowały do końcowych elementów sklejki. Dzięki temu skrzynia będzie wyglądać profesjonalnie.

Aby uczynić skrzynię bardziej funkcjonalną, możesz przymocować przegródki. W ten sposób powstaną przegródki na książki, materiały hobbystyczne, a nawet rośliny doniczkowe.

Możesz również dodać do skrzyni uchwyty. Można to zrobić poprzez wywiercenie małego otworu w końcowym elemencie skrzyni. Można też użyć uchwytu z liny. Można również narysować linię w dół 1-1/2 cala od góry skrzyni, aby zaznaczyć środek końcówki. Jeśli zdecydujesz się na użycie uchwytów linowych, możesz zawiązać węzeł na końcu liny i przełożyć ją przez otwór.

Aby stworzyć skrzynię z uchwytami, będziesz potrzebował wiertarki i wiertła. Do przymocowania dłuższych desek paletowych możesz użyć pistoletu do gwoździ, ale do boków skrzyni będziesz chciał użyć krótszych kawałków. Do tego celu można również użyć przyrządu Kreg Jig lub gwoździarki pneumatycznej.

Musisz również wybrać klej do drewna do skrzyni. Dobrym pomysłem jest użycie do tego celu specjalistycznego kleju do drewna. Klej będzie bowiem utrzymywał listwy w miejscu, gdy będziesz je wbijał. Możesz również użyć resztek tkaniny, aby pokryć skrzynię. Klej do drewna nie jest zbyt mocny, ale utrzyma listwy we właściwej pozycji podczas wbijania.

Możesz również użyć kawałka drewna do zakończenia skrzyni. Będziesz musiał wywiercić kilka otworów na dolnej stronie kawałka drewna, aby umożliwić dopasowanie śrub. Doda to stabilności do zewnętrznej ramy skrzyni. Będziesz także chciał obciążyć śruby, aby nie wyciągały się tak łatwo. Dzięki temu skrzynia będzie wyglądała profesjonalnie i będzie miała solidną konstrukcję.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *