Jak zrobić zrzut ekranu na Samsungu J7

Jak zrobić zrzut ekranu na Samsungu J7

Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić szybką notatkę, czy coś udostępnić, zrzuty ekranu to świetny sposób na przechwycenie i udostępnienie obrazu. Zrzuty ekranu można wykonać z dowolnej części smartfona, w tym z ekranu głównego. Mogą być również używane w krajach, w których zrzuty ekranu są uważane za prawnie dozwolone. Musisz jednak uważać, aby używać zrzutów ekranu w sposób, który nie narusza praw autorskich lub praw własności intelektualnej.

Zanim zrobisz zrzut ekranu na swoim Samsungu J7, musisz otworzyć stronę internetową, którą chcesz przechwycić. Jeśli używasz aplikacji innej firmy, możesz również włączyć pływający przycisk, dzięki czemu możesz wykonać zrzut ekranu z dowolnego miejsca na ekranie. Zrzut ekranu zostanie zapisany w Twojej galerii, a Ty będziesz mógł go łatwo znaleźć w swojej galerii. Jednak wykonywanie zrzutów ekranu jest możliwe również za pomocą menu Samsung Assistant. Możesz włączyć tę funkcję w głównym menu ustawień.

Możesz również wykonać zrzut ekranu za pomocą gestu “Palm Swipe to Capture”. Po prostu przeciągnij krawędzią dłoni po ekranie, aby przechwycić obraz. Zobaczysz białą obwódkę wokół obrazu i usłyszysz dźwięk przechwytywania. Jednak ta metoda może nie działać na wszystkich urządzeniach.

Innym sposobem na zrobienie zrzutu ekranu na telefonie Samsung J7 jest użycie metody kombinacji przycisków. Korzystając z tej metody, będziesz musiał nacisnąć przyciski Power i Volume Down w tym samym czasie. Dzięki temu uzyskasz zrzut ekranu całej strony. Jednak ta metoda nie jest tak prosta, jak inne metody. Będziesz musiał upewnić się, że przytrzymasz przyciski przez kilka sekund.

Na koniec możesz również skorzystać z opcji Smart Capture Screenshot. Ta opcja zaoszczędzi ci kłopotów z przeciąganiem paska powiadomień w dół, aby zobaczyć poniższy ekran. Po przechwyceniu obrazu możesz go następnie wysłać do znajomych za pośrednictwem poczty elektronicznej lub udostępnić w serwisach społecznościowych. Zrzut ekranu zostanie zapisany w specjalnym folderze o nazwie Screenshots, a następnie znajdziesz go w galerii.

Robienie zrzutów ekranu to zabawny sposób na udostępnianie ulubionych zdjęć i filmów. Zanim jednak zrobisz swój pierwszy zrzut ekranu, musisz odpowiednio ustawić ekran. Użycie gestu Palm Swipe to Capture jest jednym ze sposobów, aby to zrobić, ale jest wiele innych sposobów. Możesz również użyć aplikacji innej firmy, takiej jak Screen Master. Ta aplikacja pozwoli Ci robić zrzuty ekranu z dowolnego miejsca na ekranie, w tym z ekranu głównego.

Możesz również wykonać zrzut ekranu na swoim Samsungu J7 za pomocą Menu Asystenta. Menu Asystenta ułatwi wykonywanie zrzutów ekranu. Pojawi się ono jako mały przycisk menu w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli go stukniesz, to pojawią się szybkie akcje i menu, w którym będziesz mógł robić zrzuty ekranu. To menu nie będzie jednak dostępne, jeśli używasz systemu operacyjnego innego niż Android 6. Zrzuty ekranu zostaną zapisane w folderze Zrzuty ekranu, a dostęp do nich uzyskasz, ściągając pasek powiadomień.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *